sobota, 12 grudnia 2015

Czasoumilacze: Kwiatowa świeżość z Yankee Candle

Długie, jesienne wieczory często zmuszają nas do spędzania tego czasu w domu. Czy to w gronie najbliższych, czy w samotności z dobrą książką i kubkiem gorącej czekolady, warto jest otoczyć się pięknym zapachem i odpalić świecę lub kominek z aromatycznym woskiem. Dlatego też chciałabym powrócić z pachnącymi wpisami i moimi czasoumilaczami. W tym wpisie rozłożę na czynniki pierwsze woski Lilac Petals oraz Fluffy Towels z Yankee Candle.


Lilac Petals - na sucho, w opakowaniu zapach zupełnie nie kojarzył mi się z bzem, ani żadnymi innymi kwiatami. Jednak gdy tylko wysypałam go do misy rozgrzanego kominka, po pokoju od razu rozeszła się cudowna woń kwitnącego bzu. Bzu wręcz ociekającym nektarem, kuszący zapachem, który kojarzy mi się z pierwszymi, ciepłymi dniami spędzanymi wiosną w ogrodzie. Zapach prosty, nieskomplikowany, ale jednocześnie niesamowicie uroczy, kobiecy. Wosk Lilac Petals świetnie spisze się jako zapach do salonu lub sypialni.


Fluffy Towels - to aromat czystego, świeżego domu. Po stopieniu go w kominku czuć w pomieszczeniu niesamowitą świeżość, która przywodzi na myśl zapach świeżego prania, czystych, pachnących, mięciutkich ręczników, czy wypranych firanek powieszonych w dopiero co umytym oknie. Ta kompozycja zapachowa kojarzy mi się z porządkami, wiosennymi porządkami, kiedy to wietrzymy mieszkanie, sprzątamy wszelkie zakamarki i myjemy okna, aby wpuścić do naszego domu świetliste promienie słoneczne oraz przyjemne, rześkie powietrze. Wosk Fluffy Towels palony w niewielkich pomieszczeniach potrzebuje niewiele czasu, aby wypełnić całą przestrzeń. Jest niesamowicie intensywny, a co za tym idzie, wydajny. Wosk ten sprawdzi się świetnie w łazience i sypialni.


Może zainteresować Cię również:

6 komentarzy:

Dziękuję za wyrażenie swojej opinii :)